Stable (latest release) - en to sv translation catalogue (24 entries)

en: All done. <a href="%s">Have fun!</a>
sv: Allt klart. <a href="%s">Ha det så roligt!</a>

en: Below, you can see the names of the authors of the Movable Type posts in <em>italics</em>. For each of these names, you can either pick an author in your WordPress installation from the menu, or enter a name for the author in the textbox.
sv: Nedan kan du se namnen på författarna till Movable Type inlägg i <em>kursiv stil</em>. För varje av dessa namn kan du välja en författare i din WordPress installation från menyn, eller ange ett namn för författaren i textrutan.

en: Post <em>%s</em> already exists.
sv: Inlägg <em>%s</em> finns redan.

en: Importing post <em>%s</em>...
sv: Importerar inlägg <em>%s</em>...

en: Import Movable Type or TypePad
sv: Importera Movable Type eller TypePad

en: Or use <code>mt-export.txt</code> in your <code>/wp-content/</code> directory
sv: Eller använd <code>mt-export.txt</code> i din <code>/wp-content/</code>-katalog

en: Import mt-export.txt
sv: Importera mt-export.txt

en: The importer is smart enough not to import duplicates, so you can run this multiple times without worry if&#8212;for whatever reason&#8212;it doesn&#8217;t finish. If you get an <strong>out of memory</strong> error try splitting up the import file into pieces.
sv: Importören är tillräckligt smart för att inte importera någonting två gånger, så du kan utan problem köra det här skriptet flera gånger om det av någon anledning inte fungerar. Om du får ett <strong>out of memory</strong>-fel kan du försöka dela upp importfilen i mindre delar.

en: Assign Authors
sv: Tilldela författare

en: To make it easier for you to edit and save the imported posts and drafts, you may want to change the name of the author of the posts. For example, you may want to import all the entries as admin&#8217;s entries.
sv: För att göra det lättare för dig att redigera och spara de importerade inläggen och utkasten kan du ändra inläggens författare. Till exempel kan du välja att importera alla inlägg som admins inlägg.

en: If a new user is created by WordPress, a password will be randomly generated. Manually change the user&#8217;s details if necessary.
sv: Om en ny användare skapas av WordPress får den ett automatiskt genererat lösenord. Ändra användarens detaljer om nödvändigt.

en: Current author:
sv: Nuvarande författare:

en: Create user %1$s or map to existing
sv: Lägg till användaren %1$s eller koppla till existerande

en: Submit
sv: Skicka

en: <code>mt-export.txt</code> does not exist
sv: <code>mt-export.txt</code> finns inte

en: Sorry, there has been an error
sv: Beklagar, ett fel har uppstått

en: (%s comment) | (%s comments)
sv[0]: (%s kommentar)
sv[1]: (%s kommentarer)

en: (%s ping) | (%s pings)
sv[0]: (%s ping)
sv[1]: (%s pingar)

en: Movable Type and TypePad
sv: Movable Type och TypePad

note: #-#-#-#-#  tmp-movabletype-importer.pot (Movable Type and TypePad Importer 0.4)  #-#-#-#-# Description of the plugin/theme
en: Import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
sv: Importera inlägg och kommentarer från en Movable Type- eller TypePad-blogg.

en: &mdash; Select &mdash;
sv: &mdash; Välj &mdash;

en: Adding tags <em>%s</em>...
sv: Lägger till etiketter <em>%s</em>...

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: Movable Type and TypePad Importer
sv: Importör för Movable Type och TypePad

en: Howdy! We are about to begin importing all of your Movable Type or TypePad entries into WordPress. To begin, either choose a file to upload and click &#8220;Upload file and import&#8221;, or use FTP to upload your MT export file as <code>mt-export.txt</code> in your <code>/wp-content/</code> directory and then click &#8220;Import mt-export.txt&#8221;.
sv: Tjena! Vi på väg att börja importera alla dina Movable Type eller TypePad poster till WordPress. Till att börja med, välj en fil att ladda upp och klicka &#8220;Ladda upp fil och importera&#8220; eller använd FTP för att ladda upp din MT exportfil som <code>mt-export.txt</code> i din <code>/wp-content/</code>-katalog och klicka sedan på &#8220;Importera mt-export.txt&#8220;.
