Plugins - Safe SVG - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (12 entries)

en: Sorry, you are not allowed to upload SVG files.
sv_SE: Du har inte behörighet att ladda upp SVG-filer.

en: Select which user roles can upload SVG files.
sv_SE: Välj vilka användarroller som kan ladda upp SVG-filer.

en: User Roles
sv_SE: Användarroller

en: Safe SVG Settings
sv_SE: Säkra SVG-inställningar

note: translators: %s: Minimum required PHP version
en: Safe SVG requires PHP version %s or later. Please upgrade PHP or disable the plugin.
sv_SE: Safe SVG kräver PHP-version %s eller senare. Uppgradera PHP eller inaktivera tillägget.

[ctx: block description]
en: Display the SVG icon
sv_SE: Visa SVG-ikonen

note: Description of the plugin
en: Enable SVG uploads and sanitize them to stop XML/SVG vulnerabilities in your WordPress website
sv_SE: Aktivera SVG-uppladdningar och säkerhetsfiltrera dem för att stoppa XML/SVG-sårbarheter på din WordPress-webbplats

en: Large
sv_SE: Stor

en: Thumbnail
sv_SE: Miniatyr

en: Full Size
sv_SE: Full storlek

en: Sorry, this file couldn't be sanitized so for security reasons wasn't uploaded
sv_SE: Denna fil kunde inte säkerhetsfiltreras så av säkerhetsskäl laddades den inte upp.

note: translators: %1$s is the command that needs to be run.
en: You appear to be running a development version of Safe SVG. Please run %1$s in order for things to work properly.
sv_SE: Du verkar köra en utvecklingsversion av Safe SVG. Kör %1$s för att saker och ting ska fungera korrekt.
